Almostar - filmové a kreatívne štúdio

almostar_ibite

 

Naša partnerská spoločnosť Almostar v súčasnosti hľadá podporu pre svoje nové filmové a dokumentárne projekty.

 

Ak sa ich rozhodnete (akoukoľvek sumou) podporiť alebo aspoň poslať link na túto stránku niekomu, kto by mal takúto možnosť, budeme Vám veľmi vďační.

 

 

Le Tour

 

Prvým je príbeh Mariána Ligdu, bývalého freeridového lyžiara, ktorý po úraze chrbtice v roku 2005 ostal na invalidnom vozíku. Napriek tomu sa však neprestal venovať športu. Dnes patrí medzi piatich SITSKI lyžiarov na planéte, ktorí jazdia najextrémnejšie svahy so sklonom väčším ako 45%.

 

V lete sa chce Marián pokúsiť o ďalší extrém. Na Hand biku sa vyberie na výlet cez pol Európy. Jeho cesta začne v Liptovskom Mikuláši v deň začatia Tour de France a bude končiť v Paríži spolu s poslednou etapou Le Tour.

 

Viac informácií o projekte a možnosť jeho podpory nájdete tu:

 

 

Homo Ciris

 

Druhým je krátky film o človeku, ktorý sa celý svoj život venoval akváriovým rybám. Rozumie im natoľko, že s nimi vie komunikovať. Vždy sa chcel stať rybou a napokon sa tak aj stane. Naučí sa nedýchať pod vodou a odíde žiť so žralokmi do obrovského morského akvária v Japonsku.

 

Film je metaforou myšlienky, že ľudia by sa mali stať tým, kým chcú naozaj byť a nielen slepo akceptovať pozíciu, do ktorej ich postaví spoločnosť a systém.

 

Viac informácií o projekte a možnosť jeho podpory nájdete tu: